Pozvánka na poľný deň sóje fazuľovej

Pozvánka

na poľný deň sóje fazuľovej

Spoločnosť MATEX s.r.o. Vás srdečne pozýva na prehliadku poľných pokusov sóje fazuľovej, ktoré bude spojené s odbornými prednáškami. Predstavíme Vám spolu 39 odrôd sóje fazuľovej od našich partnerov, ako aj nové portfólio osív sóje fazuľovej, ktoré ponúka naša spoločnosť v sezóne jar 2020.

Partneri:

AGROMAG, AGROSALES, BÓLY, CANDOR TRADING, CAUSSADE, EURALIS, GREEN POINT, HELIASEED, OSEVA, PROBSTDORGER, RAPOOL, RWA, SAATBAU, VP AGRO

 agromag logo b agrosales boly zrt candor trad caussade osiva euralis green point oseva logo1 probstdorfer logo Rapool RWA saatbau vp agro

10. septembra 2019

máte už 11. krát možnosť stretnúť sa s vysokou odbornosťou v príjemnej atmosfére na pokusných poliach spoločnosti MATEX, s.r.o. v katastrálnom území Veľké Kapušany časť Veškovce pri štátnej ceste 3760. Cesta bude označená smerovými tabuľami.

PROGRAM:

9:00 hod. - 9.30 hod.                              Prezentácia účastníkov priamo na pokusných poliach
9:30 hod. - 9:40 hod.  Zahájenie - Ing. Ladislav Kováč, konateľ spoločnosti MATEX, s.r.o.
9:40 hod. - 10:40 hod.     Spoločná odborná prednáška
   - Ing. Přemysl Štranc, PhD.,
   - Ing. Peter Mižík,
  na tému "Špecifiká pestovania sóje fazuľovej v roku 2019" a "Aktuálne otázky z agrotechniky a pestovateľských činností v jesennom období".
10:40 hod. - 12:00 hod. Prezentácia odrôd
12:00 hod. - 13:30 hod.  Farmársky obed - ponúkame hlavné špeciality nášho kraja.
  Na účastníkov čakajú zaujímavé ceny v tombole.
14:00 hod. Záver

Nepremeškajte možnosť stretnutia sa s príjemnými ľuďmi v príjemnej atmosfére.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Ponuka osív

Ponuka osív

Hlavným profilom našej spoločnosti je množenie a predaj osív. Pre túto činnosť sme získali licenciu v roku 2005, Sublicenčne predávame osiva repky kapustovej ozimnej, pšenice ozimnej tvrdej, pšenice ozimnej mäkkej, pšenice jarnej tvrdej a sóje fazuľovej. Kvalitu garantuje najnovšia technológia ochrany a výživy rastlín, čistenie a morenia osív na moderných linkách a ich priama doprava k naším zákazníkom.

Katalóg ponuky osív za rok 2018 je rozšírený o nové druhy osív pšenice ozimnej a v kategórií sóje fazuľovej tiež ponúkame nové sortimenty.

Prejsť na kategóriu

Živočíšna výroba

Živočíšna výroba

Živočíšna výroba po menšej prestávke bola obnovená v roku 2011 kúpou 80 ks jalovičiek, ktoré sa stali základom chovu hovädzieho dobytka bez trhovej produkcie mlieka. Plemenná skladba základného stáda je tvorená prevažne plemenom charolais ale nájde sa aj slovenské strakaté a blonde ď aquitaine a ich krížence. Cieľom je vytvoriť čistokrvné stádo charolais a blonde ď aquitaine. V chove sa kombinuje prirodzená plemenitba s umelým pripúšťaním...

Prejsť na kategóriu

Poradenstvo

Poradenstvo

Poradenstvo pri pestovaní je samozrejmou súčasťou dodávky osív. Sme pripravení s Vami konzultovať podľa potreby telefonicky emailom alebo osobne priamo na poraste.

Prioritnou udalosťou poradenstva resp. konzultácie sú tradične usporiadané Dni poľa ktoré usporiadame ročne dva krát a to v júni „ Deň poľa repky ozimnej „a v septembri „ Deň poľa sóje fazuľovej „ .


Technické vybavenie

Technické vybavenie

Naša spoločnosť od samotného počiatku využíva pôdoochranné technológie, t.j. hĺbkové kyprenie pôdy do 45 cm. Vykonáva sa každoročne na 50% ornej pôdy, vždy po repku ozimnú a sóju. Následne za týmito plodinami sejeme obilniny, kde používame technológiu priamej sejby do strniska predplodiny. Tomuto prístupu k pôde máme prispôsobené aj strojové vybavenie.

Ako hĺbkový kyprič pôdy používame MACHIO DIABLO so záberom 5 m, agregovaný s kĺbovým traktorom s nominálnym výkonom 508 PS...

Prejsť na kategóriu